cs / en
košík
Dagmaar - o šátcích

Příběh značky

Jemný dotek a pestrá směsice barev jako kdyby rozeznívaly ve Vaší fantazii hlas vypravěče. Nechte se okouzlit příběhem značky Dagmaar. Je plný vášně, něhy a tajemných náznaků. Každý šátek je jako stránka úžasného románu.

Tvorba šátků začátek ikonaZačátek
cesty
Tvorba šátků navždy ikonaNavždy
chycená
Tvorba šátků z lásky ikonaZ lásky
Dagmar

Začátek hedvábné cesty

Odvážné, erotické a zneklidňující

Velké olejomalby a kresby květin Dagmar Jelínkové z cyklu TOUHY KVĚTIN byly živočišné, odvážné, erotické a zneklidňující. Po jejich dokončení chtěla autorka vytvořit nějakou něžnou a křehkou protiváhu, a tak pod stejným názvem vznikla první kolekce hedvábných šátků.

To byl skutečný začátek autorčiny „hedvábné cesty“, ovšem nikoli náhodný. Již dávno před tím během studií designu textilu na pražské UMPRUM prošla v rámci profesně cenných praxí snad všemi českými textilními továrnami. A že jich tehdy bylo! Naučila se pohybovat mezi množstvím technologií a již v období studia začala své textilní artefakty také prodávat. Po jeho dokončení pak využila v oblasti textilní tvorby řadu příležitostí, které i s odstupem času sama hodnotí jako zakázky snů.

Zakázky snů

Z těch nejprestižnějších jmenujme například autorské tkané koberce pro Senát České republiky, tapiserie pro společnost Skanska nebo CA Leasing, textilní hedvábné objekty do různých privátních interiérů, hedvábné kolekce šátků a šál pro firmy soukromé i státní.

Ani textilní designérka ovšem nemá zaručený život v sametu, a tak tohle období netrvalo věčně. Nad českým textilním průmyslem se začaly stahovat mraky od Dálného východu a fabriky, ve kterých Dagmar Jelínková realizovala své práce, začaly postupně krachovat jedna po druhé. Byl to hodně smutný pohled, ale protože ji zajímala celá řada dalších směrů užitého umění, začala se stále více věnovat zakázkám z oblasti grafického designu, designu porcelánu, tapet, malbě, kresbě, ilustracím,…

Dagmaar - autorský design

Z lásky k hedvábí se zrodila Dagmaar

Nadčasový design

Díky velké podpoře a ohlasům zákaznic se v roce 2015 autorka rozhodla pro hedvábné šátky a šály založit samostatnou značku Dagmaar, kterou od počátku zdobí visačka s hrdým označením „vyrobeno v České republice unikátní technologií“.

Krédem značky je snaha o nadčasový design, nikoliv o módnost. Móda pomine, ale styl je věčný. Užitnost, trvanlivost a krása. To jsou tři slova, která nejlépe vyjadřují záměr vytvářet doplňky šatníku, které přetrvají.

Pohlazení po duši

A jakými slovy charakterizuje svou tvorbu sama autorka?


„Mám ambici tvořit originální hedvábné kousky, které pohladí po duši a odliší svou nositelku od běžné produkce. Moc bych si přála, aby si kolekce od Dagmaar kupovaly zajímavé, svobodomyslné a neodolatelné ženy.

A právě taková by měla být i značka Dagmaar.“

Dagmaar - autorský design